Artykuły o rozwoju duchowym - 5 wymiarówArtykuły o rozwoju duchowym 5 wymiarów

Witamy na stronie z listą artykułów poświęconych rozwojowi osobistemu i duchowemu, przygotowanych specjalnie dla Ciebie. Naszym celem jest wspieranie Twojej duchowej podróży i dostarczanie wartościowych treści, które zainspirują Cię do głębszego zrozumienia siebie i świata wokół Ciebie.

Podejście 5 wymiarów

W artykułach znajdziesz wartościowe informacje o naszym unikalnym podejściu 5 wymiarów. Ta metoda, opracowana na podstawie prac psychoterapeutki Giny Ogden, rozszerza model Wheel 4D o piąty wymiar integracji, co pozwala na głębsze doświadczenie i zrozumienie procesów duchowego wzrostu. Poznaj głębiej naszą metodę i dowiedz się, jak może pomóc Ci w Twojej duchowej podróży.

Inspiracje do rozwoju

Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony i odkrywania nowych treści, które regularnie dodajemy. Każdy artykuł został napisany z myślą o tym, aby dostarczyć Ci wiedzy i inspiracji, które pomogą Ci na Twojej duchowej drodze. Zrozum, jak integracja różnych aspektów siebie prowadzi do pełniejszego życia.

Lista artykułów

Jak MANAWA z mądrości starożytnej Huny może pomóc zmienić nasze życie? Jak MANAWA z mądrości starożytnej Huny może pomóc zmienić nasze życie?
Data publikacji: 2024-04-08

Czy kiedykolwiek oddawałeś się rozmyślaniom o tym, co by było, gdybyś w określonej sytuacji jaka miała miejsce w przeszłości zrobił coś inaczej? Czy zdarzało ci się pogrążać w marzeniach o tym, co się stanie, gdy osiągniesz swoje cele w przyszłości? Czy miewałeś poczucie, że nie masz kontroli nad swoim życiem i jesteś zależny od okoliczności? Jeśli doświadczasz takich stanów, to prawdopodobnie nie żyjesz w teraz, w chwili obecnej - czyli w tak zwanym „momencie mocy”.

Czytaj więcej: Jak MANAWA z mądrości starożytnej Huny może pomóc zmienić nasze życie?

Zwierzęta jako przewodnicy po 5 wymiarach Zwierzęta jako przewodnicy po 5 wymiarach
Data publikacji: 2024-03-18

Chcę opowiedzieć o pewnej zabawnej przygodzie, jaka wydarzyła się w mojej praktyce prowadzenia sesji wg. podejścia 5 wymiarów. Niekiedy w trakcie pracy towarzyszy mi piesek – niewielka kudłata suczka rasy Cotton de Tulear (takie „coś” jak maltańczyk) o imieniu Koka. Tak przy okazji warto nadmienić, że pieski tej rasy uznawane są za dobrze nadające się do tzw. dogoterapii. Akurat jej obecność u mnie nie ma w tym przypadku charakteru „profesjonalnego” – po prostu wita z entuzjazmem każdą kolejną osobę a potem drzemie na swoim kocyku gdzieś w kącie pokoju.

Czytaj więcej: Zwierzęta jako przewodnicy po 5 wymiarach

Medytacja Wybaczenia - praktyczne ćwiczenie uwalniające naszą przeszłość Medytacja Wybaczenia - praktyczne ćwiczenie uwalniające naszą przeszłość
Data publikacji: 2024-03-11

Wielu z nas nosi w sobie ciężar przeszłości, który utrudnia nam cieszenie się teraźniejszością i budowanie lepszej przyszłości. Często obwiniamy się za nasze błędy, żałujemy naszych decyzji lub czujemy się winni za to, co zrobiliśmy lub nie zrobiliśmy w przeszłości. Tym samym ograniczamy nasz potencjał, niszczymy naszą samoocenę i blokujemy naszą radość życia.

Jednym ze sposobów, aby się z tego uwolnić, jest medytacja wybaczenia. To proste, ale potężne ćwiczenie, które pozwala nam na głęboką samoakceptację, uzdrowienie naszych ran i odzyskanie naszej wewnętrznej harmonii.

Czytaj więcej: Medytacja Wybaczenia - praktyczne ćwiczenie uwalniające naszą przeszłość

Jak odbudować zaufanie do siebie? Jak odbudować zaufanie do siebie?
Data publikacji: 2024-03-04

Zaufanie jest jednym z najważniejszych elementów naszego życia. To pojęcie najczęściej pojawia się w kontekście relacji z innymi ludźmi. Ale jak zdefiniować zaufanie w stosunku do samego siebie?

Zaufanie do siebie to przekonanie, że angażując się w dowolne działania poradzisz sobie z pojawiającymi się trudnościami. Zaufanie do siebie to także postawa, że wchodząc w relacje z innymi ludźmi zawsze będziesz lojalny wobec siebie. Ta pewność lub postawa może pochodzić z Twoich umiejętności czy mądrości życiowej (np. umiejętność zwrócenia się z prośbą o pomoc) lub z Twojej wizji samego siebie (poczucie własnej wartości, ustanawianie zdrowych granic). Gdy spotyka Cię coś zupełnie nowego swoją ufność możesz pokładać także w poddaniu się procesowi życia, wobec którego masz przekonanie, że wspiera Cię i jest pozytywny.

Czytaj więcej: Jak odbudować zaufanie do siebie?

Praca w 5 wymiarach jako forma pracy w dialogu wewnętrznym  Praca w 5 wymiarach jako forma pracy w dialogu wewnętrznym 
Data publikacji: 2024-02-26

Pracę samorozwojową w 5 wymiarach możemy uznać za przypadek wykorzystania mechanizmu tzw. dialogu wewnętrznego (komunikacji intrapersonalnej). Oczywiście w przypadku sesji indywidualnej czy też warsztatu grupowego ów dialog wewnętrzny – dla celu zwiększenia jego oddziaływania oraz stworzenia możliwości pogłębiania go poprzez interwencję prowadzącego sesję (zdawanie pytań, doprecyzowywanie, parafrazowanie) - podlega „uzewnętrznieniu”, czyli odbywa się „na głos”. Nie mniej jednak wyjściowo jest to forma komunikacji, w której człowiek niejako prowadzi rozmowę z samym sobą. 

Czytaj więcej: Praca w 5 wymiarach jako forma pracy w dialogu wewnętrznym 

Jak stres wpływa na nasz mózg i utrudnia nam zmiany? Jak stres wpływa na nasz mózg i utrudnia nam zmiany?
Data publikacji: 2024-02-19

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego czasem trudno nam podjąć racjonalne decyzje, dokonywać zmian w życiu, kontrolować emocje lub wykazać się empatią? A może zauważyłeś, że w sytuacjach stresujących często reagujemy impulsywnie, agresywnie lub zastygamy w bezruchu? Odpowiedź na te pytania może kryć się w naszym mózgu - a dokładniej w jego złożonej strukturze, w której naukowcy wyróżniają trzy warstwy, które wytworzyły się na różnych etapach ewolucji człowieka.

Czytaj więcej: Jak stres wpływa na nasz mózg i utrudnia nam zmiany?

O Pracy Indywidualnej Z Osobistym Tematem Metodą 5 Wymiarów O Pracy Indywidualnej Z Osobistym Tematem Metodą 5 Wymiarów
Data publikacji: 2024-02-12

Jeden z uczestników indywidualnej pracy metodą 5 wymiarów zechciał podzielić się swoim doświadczeniem. Opisanie tego procesu nie było dla niego proste, ponieważ praca ta była dynamiczna i bardzo dużo działo się w jej trakcie. Poniżej prezentujemy jego relację.

Czytaj więcej: O Pracy Indywidualnej Z Osobistym Tematem Metodą 5 Wymiarów