Obserwacja Myśli - Medytacja Prowadzona Świadomego Oddechu 432Hz

Obserwacja Myśli - Medytacja Prowadzona Świadomego Oddechu 432Hz

Czas trwania: 00:23:51, format pliku: MP3 192 kb/s, rozmiar pliku: 32.8 MB

Data publikacji: 2024-02-22

Autor: Paweł Trzciński

W tym materiale proponujemy filar praktyki medytacyjnej - obserwację własnych myśli. Świadomy oddech jest tu pomocą aby wejść z większą energią uważności w pozycję obserwatora własnych myśli. Umysł obserwujący własną aktywność jest umysłem samoświadomym. Ta praktyka jest najprostszym sposobem do wytrenowania takiej umiejętności. Gdy ją wykorzystujemy możemy przestać identyfikować się z naszymi myślami. A to jest ważny krok do uwolnienia się od powtarzających się schematów myślenia.

Jeden z uczestników medytacji na FB tak opisał swoje doświadczenie: "Widzę taki moment, kiedy uświadamiam sobie myśl i niejako opowiadam ją sobie... "teraz myślę o..." i w tym momencie staję się autorem, właścicielem tej myśli i wyraźnie czuję, że osłabia to jej wpływa na mnie..."

Gdy obserwujemy proces powstawania, przepływania i zanikania myśli w naszym umyśle możemy zauważyć też te momenty, kiedy umysł jest w stanie bez myśli. Możemy doświadczyć tego stanu i prawdopodobnie odkryjemy, że jest to stan głębokiego spokoju, wewnętrznej ciszy. Stan naszej obecności, gdzie stajemy się już tylko czystą świadomością. Znikają wytarte ścieżki umysłu, powtarzalne sposoby myślenia i reagowania. Wchodzimy w nieskończony ocean świadomości, w którym wszystko jest możliwe...

Obserwacja Myśli - medytacja prowadzona świadomego oddechu - nagranie z FB w dn. 2024-02-22
Medytację prowadził Paweł Trzciński, trener oddechu Stowarzyszenia Rebirtherów Polskich.
W podkładzie muzycznym do medytacji znajdują się dźwięki synchronizujące fale mózgowe w zakresie fal alfa.
Muzyka medytacyjna przygotowana jest wg stroju 432 Hz.

Pobierz medytację: Obserwacja Myśli - Medytacja Prowadzona Świadomego Oddechu 432Hz, MP3 192 kb/s, 32.8 MB