Uwolnij Stres - Medytacja Prowadzona Świadomego Oddechu 432Hz

Uwolnij Stres - Medytacja Prowadzona Świadomego Oddechu 432Hz

Czas trwania: 00:26:21, format pliku: MP3 192 kb/s, rozmiar pliku: 36.2 MB

Data publikacji: 2024-01-04

Autor: Paweł Trzciński

W powszechnej świadomości funkcjonuje już słuszne przekonanie, że długotrwały stres odbija się na zdrowiu człowieka. Stres przestawia działanie ludzkiego organizmu w tryb walcz/uciekaj/zamroź się. Wyłącza to funkcje autoregulacyjne ciała. Na krótką metę to dobre działanie, bowiem stres mobilizuje ciało do specyficznego działania aby uratować zdrowie lub życie. Ale przewlekły stres nie daje czasu na regenerację organizmu - skoro cały czas jest zmobilizowany do reakcji na poziomie przetrwania.

Na szczęście na wyciągnięcie ręki mamy potężne narzędzie - świadomy oddech. Poprzez kierowanie oddechem w taki sposób aby go pogłębić i spowolnić wysyłamy silny sygnał do ciała, że może się zrelaksować. Odwracamy tym samym automatyczną reakcję na bodziec, który nasz mózg odczytuje jako zagrożenie. Trudna rozmowa z szefem czy domownikiem niewątpliwie nie zagraża naszemu życiu. Ale nasz mózg może tak to interpretować i włączać te automatyczne reakcje. Jeśli będziemy potrafili zastosować świadomy oddech w chwili aktywacji stresu, możemy stopniowo rozbroić tę reakcję naszego ciała i zmniejszyć lub zupełnie zniwelować stres w takich sytuacjach.

Uwolnij Stres - medytacja prowadzona świadomego oddechu - nagranie z FB w dn. 2024-01-04. Medytację prowadził Paweł Trzciński, trener oddechu Stowarzyszenia Rebirtherów Polskich. W podkładzie muzycznym do medytacji znajdują się dźwięki synchronizujące fale mózgowe w zakresie fal alfa.
Muzyka medytacyjna przygotowana jest wg stroju 432 Hz.

Pobierz medytację: Uwolnij Stres - Medytacja Prowadzona Świadomego Oddechu 432Hz, MP3 192 kb/s, 36.2 MB