PIĘKNO ŚWIADOMYCH RELACJI

PIĘKNO ŚWIADOMYCH RELACJI

Termin: od 28-07-2024 godz. 18:00 do 03-08-2024 godz. 14:00

Miejsce: Czarnów k/Kamiennej Góry (dolnośląskie), zobacz na mapie

Zapisz się na: PIĘKNO ŚWIADOMYCH RELACJI

Jesteśmy zanurzeni relacjach. Pojawiliśmy się na tym świecie dzięki relacjom naszych przodków, jesteśmy owocem związku naszych rodziców a dziś, niekiedy budujemy swój własny związek. Ale nawet nie tworząc aktualnie „klasycznej” relacji partnerskiej - nie żyjemy w istocie w pojedynkę. Mamy relację ze samą/samym sobą, z przyjaciółmi, znajomymi, współpracownikami, mamy relacje z cały środowiskiem, z przyrodą i wszystkimi żywymi istotami - mamy relację z Wszechświatem.

Relacje przejawiają się w nas wielowymiarowo:

 • w swoim umyśle tworzymy na ich temat rozmaite myśli, koncepcje, przekonania, angażujemy się świadomie i podświadomie w ich budowanie,
 • odczuwamy je swym ciałem, czy to aspekcie swojej seksualności czy aspekcie bliskości i granic w kontakcie ze światem zewnętrznym,
 • relacje dostarczają nam emocji sprawiając, że czujemy się żywi, spełnieni,
 • relacje bywają ostatecznie duchową podróżą pozwalającą  nam przekraczać zarówno własne ograniczenia jak i ograniczenia czasu i przestrzeni i sięgać nieba odszukując swój sens istnienia. 

Relacje są więc jednym z ważniejszych czynników sprzyjających temu, abyśmy byli spełnioną, wielowymiarową, bogatą i zintegrowaną istotą.

Po raz 31 otwieramy dla Ciebie przestrzeń możliwości zmiany i twórczej pracy nad swoim rozwojem. Chcemy doświadczyć tego, w jaki sposób praca rozwojowa w obszarze relacji może nas zasilać, energetyzować, uszczęśliwiać. W ramach naszego spotkania wakacyjnego zapraszamy Cię do udziału w intensywnych, twórczych warsztatach, w trakcie których:

 • będziemy doświadczać, uzdrawiać i świętować  nasze  relacje w ich rozmaitych przejawach – min. obejmiemy czułym zainteresowaniem naszą seksualność, intymność,  komunikację – wyrażanie siebie i przyjmowanie prawdy drugiej istoty, kształtowanie bliskości i granic, współdziałanie z innymi w kreowaniu świata,   
 • będziemy pracować z intencją przyciągania do swego życia ludzi i innych istot, z którymi możliwe będzie tworzenie relacji wysokiej jakości – być może w ramach związku partnerskiego, być może w ramach współpracy i współtworzenia nowych jakości albo wspólnej zabawy i przeżywania radości życia. Będziemy rozwijać w związku z tym umiejętność tworzenia skutecznych intencji oraz symbolicznego zakotwiczania ich min. poprzez pracę z rysunkiem emocjonalnym,
 • zbudujemy 5 wymiarowy obraz szczęśliwej, wpierającej, bogatej relacji – sesje z zastosowaniem metody 5 wymiarów pozwolą na zobaczyć zintegrowany, pełny obraz wymarzonych relacji poprzez odczucia płynące z ciała, motywujące emocje, transcendentną duchowość oraz twórczą aktywność umysłu,
 • będziemy doświadczać głębokiej relacji z samym sobą, pogłębiając kontakt ze swoim ciałem i emocjami poprzez praktykę jogi bez przemocy, ćwiczenia inspirowane metodą Feldenkreisa a także medytacje w ruchu i spontaniczny taniec oraz praktykę świadomego oddechu praktykując Rebirthing, będący – poza jogiczną pracą z oddechem - jedną z najdłużej praktykowanych metod pracy z oddechem w zachodniej kulturze terapeutycznej - i wyprzedzającej wiele obecnie propagowanych metod oddechowych,
 • z uważnością zbadamy zależności, uwikłania, zasady, reguły, prawidła i przekonania rządzące funkcjonowaniem naszego rodu i nas samych jako członków tego rodu – pracując metodą ustawień systemowych nad swoimi relacjami, krok po kroku, powoli i bezpiecznie zrobisz to, co dostępne i możliwe na dany moment by budować, zmieniać i pogłębiać najważniejszą dla ciebie w tym momencie relację,
 • będziemy doświadczać obecności, witalności, przyjemności i radości życia czerpiąc obficie z spotkań z ludźmi towarzyszącymi na warsztatach, doświadczając niezwykłej transformującej magii niezwykłego miejsca, w którym się spotkamy – Czarnów bowiem ze swą duchową atmosferą, tradycjami, przyrodą, miejscami mocy, zaludniającymi go ludźmi-wolnymi duchami i pięknem sam w sobie pobudzi naszą żywotność i pozwoli się zrelaksować.

Nasz ramowy program obejmuje całodniowe zajęcia rozwojowe. Składają się na niego: zajęcia poranne (ok. 1.5 godz. przed śniadaniem), poświęcone głównie pracy z ciałem (hatha joga i inne formy pracy z ciałem) oraz 2 bloki zajęć: przedobiednich i popołudniowych (ok. 4 godz. i ok. 3 godz.) obejmujące warsztaty grupowe, na których poprzez prace i ćwiczenia w grupie oraz pracę indywidualną możesz podejmować swoje osobiste, rozwojowe tematy. Wieczory to czas swobodnego relaksu, w ramach którego będziemy oddawać się radosnej ekspresji na przykład poprzez taniec, słuchanie i śpiewanie pieśni, muzyki gongów i mis tybetańskich. Będziemy praktykować doświadczanie szczęścia, lekkości i wolności poprzez śmiech i zabawę, ruch i taniec oraz kontakt z przyrodą relaksując się i zrzucając napięcia zgromadzone przez ostatnie tygodnie, miesiące, a może i lata.

WAŻNE – naszym celem jest stworzenie w trakcie pobytu środowiska wspierającego psychoedukację, rozwój osobisty i samodzielne doskonalenie uczestników. Nie zajmujemy się żadną formą leczenia stanów chorobowych, nie mamy również kompetencji w zakresie terapii uzależnień.

Nasza kadra:
Metody, jakimi pracujemy są różne, ale zawsze inspirujące, ciekawe i ważne. Wierzymy przy tym, że to nie metody pomagają, ale ludzie - ci, którzy tę czy inną metodę proponują i stosują. Pracujemy ze sobą od dobrych kilkunastu lat - a znamy się niejednokrotnie dłużej. Jako zespół osiągnęliśmy coś, co możemy określić, jako współpraca w przepływie. 

Jacek Borowicz - pedagog myślenia twórczego i trener w zakresie metod rozwoju osobistego, współtwórca i wieloletni (od 1986 r.) animator wrocławskiej Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), praktyk  rebirthingu oraz NLP oraz trener umiejętności psychologicznych przydatnych do funkcjonowania w biznesie. Od 2008 roku pracuje metodę ustawień systemowych prowadząc warsztaty grupowe oraz sesje indywidualne. Inspiruje się także min. metodą Katy Byron i metodą Sedony.  Od kilku la doświadcza roli trzymającego przestrzeń we wrocławskim męskim kręgu „Droga Mężczyzny” oraz współtworzy męskie warsztaty w ramach Kuźni Męskiego Kręgu „Droga Mężczyzny”. Łącząc różne metody wypracował własne, unikalne bazujące na empatii i wspieraniu ludzkiej kreatywności podejście do pracy z drugim człowiekiem.  Z lekkością i radością wyraża się także poprzez rysunek oraz tworzenie  krótkich form literackich, w których daje wyraz swojej pasji snucia inspirujących opowieści. Jako aktywny muzyk i wokalista, twórca autorskich ballad zajmuje się także pracą z głosem. A przy okazji… jest naukowcem, pracownikiem Uniwersytetu Wroclawskiego.

Kornelia Popek - plastyczka, nauczycielka jogi, masażystka dźwiękiem. W 2006 roku założyła autorską Pracownię Jogi i Działań Twórczych w Rybniku. Jogę praktykuje od 1992 roku. Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością ćwiczenia psychofizyczne oraz nauczycielem jogi w tradycji Sivanandy. Ukończyła studia na kierunku edukacja artystyczna w specjalności techniki malarskie i projektowanie witrażu. Plastyczne działania to malarstwo oraz fotografia. Pracą z dźwiękiem zajmuje się od 11 lat (w tym kurs masażu oraz gry na gongu u Don’a Conreaux). Od 2017 roku wraz z Michaelem Jonesem (muzykiem z Londynu) tworzy sesje relaksacji dźwiękowej pod nazwą „Muzyczna Przestrzeń Medytacji”. Współpracuje (od 2004) z wrocławską Akademią Życia na wakacyjnych warsztatach rozwojowych prowadząc zajęcia jogi, relaksacje dźwiękowe oraz ćwiczenia inspirowane neuroświadomą pracą z ciałem.  

Paweł Trzciński - profesjonalista IT i realizator dźwięku. Od 2008 roku certyfikowany trener rebirthingu (www.rebirthing.pl), od ponad 30 lat interesuje się technikami medytacyjnymi eksploracji świadomości. Swoją wiedzę techniczną łączy z medytacyjnymi eksperymentami. Pracuje z realizacją nagrań muzycznych ułatwiających wchodzenie w stan alfa i theta z prowadzonymi słownie medytacjami eksplorującymi te stany umysłu. Eksperymentuje też z afirmacjami i indukcjami hipnotycznymi pozytywnych umiejętności przekazywanymi w stanie theta. Kilka lat temu opracował autorską metodę zmiany przekonań życiowych (ARLS - Advanced Reprograming Life Scripts) przy użyciu nagrań synchronizujących półkule mózgowe. Od ponad 20 lat współpracownik wrocławskiej Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), a od 16 lat członek profesjonalny Instytutu Monroe w USA (www.monroeinstitute.org).

Opłaty:

 1. całodzienne warsztaty rozwoju osobistego: 1070 zł. RABAT 100 zł dla osób po raz kolejny uczestniczących w wakacjach z Akademią Życia, cena 970 zł.
 2. zakwaterowanie i pełne wyżywienie wegetariańskie: 1680 zł (6 dni x 280 zł), cena zawiera 1 wejście do sauny i jacuzzi.
 3. ubezpieczenie NW: 25 zł.

Dodatkowe informacje:

 • warunkiem uczestniczenia jest dokonanie bezzwrotnej przedpłaty 770 zł. Reszta płatności za warsztat, należność za zakwaterowanie i wyżywienie oraz NW płatne gotówką pierwszego dnia zajęć,
 • ilość miejsc ograniczona,
 • zaczynamy kolacją w niedzielę o 18.00 i kończymy obiadem w sobotę
 • można przyjechać dzień wcześniej na dodatkowy wypoczynek (280 zł/doba)
 • pomagamy w transporcie - koordynujemy wolne miejsca w samochodach u zmotoryzowanych uczestników.

Miejsce: Monte Luna, Czarnów 29, 58-400 Pisarzowice k. Kamiennej Góry (dolnośląskie). Pokoje 3 i 4 osobowe z łazienkami w głównym budynku, pokoje 1 osobowe lub 2 osobowe w domkach oddalonych k. 800 metrów.

ZAPISY:
Agnieszka Jurko, mail: agnieszka@agnieszkajurko.pl,  tel: 501 625 528

Zapisz się na: PIĘKNO ŚWIADOMYCH RELACJI